OPINTO-OHJAAJAT

Tutkintoon johtava AMK-koulutus

päivitetty 7.1.2019

TERVEYS- JA SOSIAALIPALVELUT -yksikkö

Bioanalyytikkokoulutus

 Tiina Säilä

 

p.050 441 3253
Pääkampus/Finn-Medi Delta (T1-04b), TAMPERE

Fysioterapeuttikoulutus
Röntgenhoitajakoulutus
Sosionomikoulutus
Sairaanhoitajakoulutus Eija Piikkilä

p. 050 591 5560

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone B2-33), TAMPERE

Degree Programme in Nursing
Ensihoitajakoulutus

Irmeli Nieminen

p.  050 311 9677

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone B2-33),  TAMPERE

Kätilökoulutus
Terveydenhoitajakoulutus
 

LIIKETOIMINTA JA PALVELUT -yksikkö

Degree Programme in International Business Janne Hopeela

p. 040 836 9630

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone B4-28), TAMPERE

D.P. in Tourism 
Liiketalouden koulutus Paula Lamminen

p. 040 801 6388

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone B5-14), TAMPERE

Matkailu  
Yrittäjyyden ja tiimijohtamisen koulutus
Palveluliiketoiminnan koulutus

Eija Reunanen

p. 050 311 9701

Pääkampus/ Kuntokatu 3 (huone H1-09), TAMPERE

Restonomi

RAKENTAMINEN JA YMPÄRISTÖTEKNOLOGIA -yksikkö

Rakennusarkkitehdin koulutus Petri Murtomaa

p. 050 570 2289

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone H3-03b), TAMPERE

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus (Rakennustekniikka)

Rakennusalan työnjohdon koulutus (Rakennusmestari) 

Talotekniikan koulutus

Talotekniikan koulutus (LVI-talotekniikka)
Talotekniikan koulutus (sähköinen talotekniikka)
Biotuote- ja prosessitekniikan koulutus (Paperi-, tekstiili- ja kemiantekniikka) Merja Hanhimäki

p. 040 836 3178

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone H2-07b), TAMPERE

Laboratoriotekniikan koulutus (Energia- ja ympäristötekniikka)
Degree Programme in Energy and Environmental Engineering (D.P. in Environmental Engineering)

TEOLLISUUSTEKNOLOGIA-yksikkö

Ajoneuvotekniikan koulutus (Auto- ja kuljetustekniikka) Anja Salo

p. 040 801 6440

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone F2-01), TAMPERE

Konetekniikan koulutus (Kone- ja tuotantotekniikka)
Tieto- ja viestintätekniikan koulutus (Tietotekniikka)
Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus (Sähkötekniikka)
Metsätalouden koulutus Merja Hanhimäki

p. 040 836 3178

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone H2-07b), TAMPERE

Degree Programme in Software Engineering

TAIDE, MUSIIKKI JA MEDIA -yksikkö

Degree Programme in Media and Arts Kirsi-Marja Uimonen

p. 050 311 9773

Mediapolis/Tohlopinranta 31 (huone 10014), TAMPERE

Media-alan koulutus (Elokuva ja televisio)
Kuvataide
Viestintä
Musiikin koulutus Mirja Kopra

p. 050 311 9641

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone C3-07), TAMPERE

Tietojenkäsittelyn koulutus Harri Saarinen

p. 040 835 3499

Pääkampus/Kuntokatu 3 (huone C3-07), TAMPERE

 

Kirjaudu sisään

Enemmän tietoa kirjautuneille

Pääset opinto-oppaan laajempaan versioon kirjautumalla sisään intranetiin sivun oikeasta yläkulmasta.